Haber

Çankaya’da birlik güvence

-CUMHURBAŞKANI TAŞDELEN BİRLİĞİN DAVETLERİNİ SAĞLAR

Çankaya Belediyesi, Muharrem Orucu’nun 12’nci gününde her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşları ‘Birlik Aşure’ için meydana çıkaracak. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Sevgiye, kardeşliğe ve dostluğa hizmet eden Birlik Aşure’ye tüm Başkentlileri davet etti.

30 Temmuz Pazar günü Anıtpark’ta düzenlenecek ve 13 sivil toplum kuruluşunun ortaklaşa düzenleyeceği Birlik Aşure’de halk müziğinin sevilen sesi Hüseyin Turan da bir konser verecek. Saz sanatçıları ve ozanların sahne alacağı etkinlikte semah grubu da Kerbela şehitlerini anacak.

Çankaya Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Muharrem Orucu’nun ardından “Acılar geçmişte kalsın, bir daha olmasın” sloganıyla tüm vatandaşları “Birlik Aşure” etkinliğinde bir araya getirecek. 30 Temmuz günü saat 19.00’da Anıtpark’ta başlayacak etkinlik, 13 sivil toplum kuruluşu ile ortaklaşa gerçekleştirilecek. Etkinlikte başkentte binlerce kişiye aşure ikram edilecek. Sevilen halk müziği sanatçısı Hüseyin Turan’ın konser vereceği Birlik Aşure’de saz sanatçıları ve ozanların yanı sıra semah grubu da sahne alacak.

TAŞDELEN Kerbela şehitlerini anıyor

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “İnsanlık, Hz. Hüseyin ve ailesinin katledilmesinin acısını yüzyıllar geçse de yaşamaya devam ediyor. Kerbela’da şehit olan Hz. Saygı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habergercus.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu