Haber

Ali Öztunç: “3 Katlı Binalar Ayakta, Çok Katlı Binalar Yıkıldı. Belediyenin Yanlış Ruhsat Vermesinin Bariz Bir Örneği”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, 6 Şubat depreminde Kahramanmaraş’ta ayakta kalan yapılara işaret ederek, “Buradaki 3-4 katlı binaların hepsi ayakta. Eskiden burada 3 kattan fazla izin verilmezdi. Birçok kat izin verildiğinde depremde hepsi yıkıldı. Bu belediye yanılıyor. Yerel yönetimlerin yanılgısının çok açık bir örneğidir” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, bir ay önce meydana gelen depremde büyük bir bölümü yıkılan Kahramanmaraş sokaklarında son durumu inceledi. Öztunç şunları söyledi:

“3 KATLI BİNALARIN HEPSİ AYAKTA, ÇOK KATLI YIKILMIŞ. BELEDİYENİN YANLIŞ RUHSAT ÖRNEĞİ BELLİ”

“Şu an bulunduğum yerde çok katlı binalar vardı. Son 20-25 yılda verilen ruhsatlarla 8-10 katlı yapılar vardı. Ancak burası Bahçelievler dediğimiz bölge, 3-4- buradaki katlı binalar eskisine göre ayakta.Hiçbirine bir şey olmamış.Eskiden burası burası.3 kattan fazla izin verilmiyor.Birden fazla kata izin verince hepsi depremde yıkılmış. Yani burası çok katlı olmamalı, çok katlılar depremde yıkıldı, olması gereken 3 katlı binalar hala ayakta.

“DEPREMİN ACI TABLOLARINDAN BİRİ BU”

Depremin üzerinden bir ay geçti Maraş’ın en işlek caddesi burası Trabzon Bulvarı dediğimiz caddeydi. Her yer yıkıldı. Bölgede daha önce il başkanlığımızın bulunduğu yer. Burası hep esnaftı, çarşıydı. Burada bir fotoğrafçı vardı, gördüğünüz gibi fotoğraflar orada. Ne yazık ki, bunlar enkazdan kaldı. Birçok çocuk resmi var. Ne yazık ki burada binlerce insan hayatını kaybetti. Muhtemelen yakınlarının gelip görmesi ve fotoğraflarını çekmesi ümidiyle fotoğraflar bırakılmıştır. Bu sarsıntının üzücü resimlerinden biri.”

habergumushacikoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu